0532 383 0547Otomatik Bahçe Sulama

tarihinde İbrahim Yıldız tarafından gönderildi

Otomatik Bahçe Sulama Sistemleri 

Çim sulama, otomatik bahçe sulama, otomatik sulama sistemleri

Otomatik sulama gelişen teknolojinin tarım alanında en gözde sistemlerinden birisidir. Zaman ve su konusunda tasarrufun bukadar kolay olduğu bir dönem daha önce hiç olmamıştır. 

Kullanım Alanları

Damlama sulama, damlama sulama ustası, damlama sulama fiyatları

Otomatik sulama sistemi ticari tarım alanları, hobi alanları, iklimlendirme hatta balkon projelerinde bile boy gosterebilen son teknoloji harikası bir sistemdir. En büyük avantaji gün döngüsü içinde sürekli aynı aralıklarla sulama yapmasıdır. Bu avantaj bitkinin bir süre sonra nekadar su geleceğini ve hangi zamanda geleceğini bilmesini sağlar. Kendini buna göre ayarlayan bitki daha sağlıklı dolayısıyla daha verimli olur. Buda tarımsal faaliyetlerde, manzara alanları oluşturmakta bizlere istediğimiz sonucu en iyi şekilde verir.

Dayanıklılık

Bahçe sulama, çim sulama, otomatik çim sulama, otomatik bahçe sulama

 

Otomatik bahçe sulama sistemleri dayanıklılık konusunda birden çok etken mevcuttur. 

Kullanılan malzeme 

Yapılan işçilik 

Toprağın oturma sıkılaşma durumu 

Bu etkenler otomatik bahçe sulama sisteminin ömrünü belirleyen en temel konulardır. Lakin en kötüsüyle bile kiyaslayacak olursak ortalama bir işçilik ile otomatik bahçe sulama sistemi 10 yıllar boyunca çalışacaktır. Tüm malzemeleri plastikten üretilebilen otomatik bahçe sulama sistemleri toprak altında çürüme, paslanlanma ve deforme konusunda çok dayanıklıdır. 

Bakım

Otomatik bahçe sulama sistemi bakımı besleyici suyun temizliği ile en tepeden yapılmalıdır. Eğer bir depodan yada bir kuyudan besliyorsaniz kum, yosun vb. Maddelerler koruyacak önlemleri mutlaka almalısınız. Bu işlemi düzenli olarak yaparsanız fazla bı bakım sorununuz olmayacak fiskiyelerin sulama alanları bazen değişebilir belirli aralıklarla bunları kontrol edip fıskiye Nozullarının acı ayarlarini kontrol etmeyi unutmayın.
Sıklıkla karşılaşılan sorunlar
Otomatik bahçe sulama siteminde en sık tıkanma sorunları ile karşılaşırsınız ama bunların birtanesi çarkı tüm sistemi durdura bilir. Selenoid vanaların tıkanması. Selenoid vanalar bahçenizde bulanan kutunun içerisinde olan elektronik vanalardır. Bunlardan birisi tıkandığında bağlı olduğu bölge çalışmaya bilir yada suyu durdurmaya bilir. Çalışmadığını fark edemezseniz bahçenizi kaybedersiniz. Yahut gece saatlerinde çalışan sisteminiz durmazise siz fark edene kadar bahçenizi sel götürebilir. Peki nasıl kurtulucaz bu sorundan? Almanız gereken ilk tedbir pislik tutucular. Muhakkak besleme borusunun başında pislik tutucu bulundurun nekadar kaliteli bir pislik tutucu takarsanız kafanız okadar rahat eder. Tüm bu tedbirlere rağmen yine böyle bir sorunla karşılaşırsanız ilk önce suyu kapatın Selenoid vananızın tepesinde bulunan vidaları açın dikkatli bir şekilde kaldırın ve içini bol su ile yıkayın tekrar söktüğünüz gibi takın ve suyu açın. Sorununuz giderilecektir. Sorun devam ederse ustalarımız la mutlaka iletişime geçin. 
Fiyatlandırma 

Otomatik sulama sistemleri fiyatları her bahçeye göre farklılık gösterir teklif için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşın. 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın